Rolety

Římská roleta – řetízková / provázková / motorová

ELEGANTNÍ, STYLOVÁ, DEKORATIVNÍ

Římská roleta je dalším atraktivním doplňkem k oknům, jejím vytažením se vytváří efektní pravidelné sklady. Velikou výhodou této rolety je její snadná údržba. Látka římské rolety je připevněna k hliníkovému profilu pomocí suchého zipu, což umožňuje její snadné odejmutí. Látky římských rolet lze šetrně prát podle symbolů uvedených u jednotlivých materiálů. Rolety dodáváme ve třech provedeních ovládání: řetízkem, šňůrkou, nebo na motorový pohon. Pro každé provedení se používá jiný horní profil.

Klasik – s klasickým pružinovým mechanismem

MODERNÍ, CENOVĚ DOSTUPNÁ, S NOVÝMI BARVAMI A VZORY

Věci prověřené lidskou zkušeností nestárnou. Totéž platí i o klasických roletách, které se používají už řadu let. Zapomeňte ale na modely ze 70. a 80. let! Hovoříme o klasice stínicí techniky. Nové moderní samotoče, které zajišťují plynulé ovládání pohybu rolety, desítky barevných variant a moderních vzorů, ze kterých si vybere opravdu každý. Roleta neznamená jen zatemnění, roleta dnes tvoří novou součást interiéru Vašeho bytu či kanceláře.

Klasik – s brzdou

MODERNÍ, CENOVĚ DOSTUPNÁ, S NOVÝMI BARVAMI A VZORY

Roleta s brzdou v sobě slučuje tradiční výhody klasické rolety, ke kterým přidává nadstandardní uživatelský komfort. Konstrukce rolety a především složitý mechanismus uvnitř samotoče umožňuje pomalý a rovnoměrný pohyb rolety vzhůru a zároveň její pozvolné zastavení v předem definované poloze. Díky této technologii odpadá namáhání stínicí textilie, pružinového mechanismu a dalších součástí rolety a rapidně se tak zvyšuje celková životnost výrobku.

Leontina – s řetízkovým ovládáním

KOMFORTNÍ, FLEXIBILNÍ, CENOVĚ VÝHODNÁ

Cesta za vyšší mírou pohodlí nás vede k novým produktům. Roleta s řetízkovým ovládáním je toho skvělým příkladem. Představuje bezesporu vysoký standard ve stínicí technice. Řetízkové ovládání Vám umožní zastavit roletu v jakékoli poloze a regulovat tak plynule míru zatemnění podle Vašich potřeb či nálady. Roleta obsahuje spodní lištu a plastové nosiče. Ovládací řetízek lze umístit podle Vašeho přání vlevo i vpravo.

Maestra

NEPROPUSTNÁ, PRAKTICKÁ, VÍCEÚČELOVÁ

Nikdy nezapomínáme na to, že jednou z hlavních vlastností rolet je schopnost důkladně stínit. Roleta s krycí lištou je obohacena o boční lišty, které omezují pronikání světla po stranách. Pokud se navíc rozhodnete pro její kombinaci s látkou typu Blackout, Vaše zatemnění bude téměř stoprocentní. Tento výrobek je určen převážně pro plastová okna. Montáž se provádí přímo do okenního křídla. Ovládání probíhá pomocí bočního řetízku, který umožňuje zastavení rolety v libovolné výši. Možno i na motorový pohon.

Magico – horizontální roletožaluzie

MODERNÍ, LUXUSNÍ, ELEGANTNÍ

Neustálý vývoj stínící techniky a poptávka architektů po netradičních formách stínění přispěly ke vzniku jedné z největších zajímavostí posledních let – kombinaci žaluzie a rolety. Výrobek účelně a efektivně kombinuje vlastnosti klasické rolety a horizontální žaluzie. Dokáže také nahradit záclonu nebo závěs.  Pestré stínící materiály plně vyhoví požadavkům na komfortní zastínění a obohatí interiér o další luxusní prvek. Ovládání se provádí pomocí řetízku, nebo na motorový pohon.

Espiral – pružinová roleta pro střešní okna

POLOHOVATELNÁ, PRAKTICKÁ, PŘIZPŮSOBIVÁ

Stále silnější obliba půdních vestaveb přiměla návrháře vyvinout roletu, která je svou konstrukcí a stínicími vlastnostmi primárně určena pro střešní okna. Součástí rolety pro střešní okna je kovová lišta umožňující fixaci do bočních háčků. Tyto háčky umožňují zastavit roletu ve dvou základních polohách a regulovat tak intenzitu světla přicházejícího zvenčí. Jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto výrobku je, že rovnoměrně tlumí sluneční paprsky a významnou měrou tak zabraňuje přehřívání interiérů. Roleta pro střešní okna je konstruována tak, že látka má stálý tah a nedochází tedy k jejímu prověšování. Rozměry této rolety jsou závislé na parametrech střešního okna, obecně však platí, že maximální šířka je 140 cm a výška 180 cm.

Rolsun – celostínicí roleta pro střešní okna

MODERNÍ, NEPROPUSTNÁ, POLOHOVATELNÁ

Celostínící roleta pro střešní okna je špičkový produkt, který zaručuje dokonalé stínění po celém obvodu okna. Při použití materiálu Blackout navíc dosáhnete úplného zatemnění. Tento typ rolety je možno použít na většinu střešních oken. Roletu lze jednoduchým způsobem zastavit v jakékoliv poloze a zvolit nejpříjemnější možnost zatemnění nebo stínění. Díky důmyslnému pružinovému mechanismu a speciálnímu aretačnímu kolíčku nedochází k prověšování látky nebo jejímu vypadávání z bočních lišt.

Karila – roleta z dřevěných tkanin s ovládací kladkou

ELEGANTNÍ, STYLOVÁ, KOMFORTNÍ

Rolety z dřevěných tkanin jsou velmi vkusným doplňkem interiéru. Roleta s kladkovým ovládáním je klienty velmi oblíbená. Navíjení rolety probíhá odspodu za pomoci kladek a ovládací šňůry. Změna polohy rolety nebo zastavování jejího pohybu je prováděno obtočením šňůry kolem plastové úchytky.

America – roleta z dřevěných tkanin s ovládací brzdou

LUXUSNÍ, DŮSTOJNÁ, ELEGANTNÍ

U všech svých výrobků se snažíme klást důraz na líbivost a celkové estetické působení. Americká roleta představuje symbol elegance ve stínicí technice. Materiálem pro její výrobu je dřevo v několika druzích. Roleta se stahuje tak, že dochází k jejímu elegantnímu, zcela pravidelnému řasení. Zastavování pohybu se provádí za pomoci brzdy. Není bez zajímavosti, že materiál, ze kterého se rolety vyrábějí, pochází z afrického Gabonu. Toto dřevo nese název Occame a jeho těžba je prováděna na základě nejnovějších ekologických trendů tak, aby nedošlo k poškozování životního prostředí.

Motora

ELEKTRICKÉ POHONY PRO ROLETOVÉ SYSTÉMY, UNIVERSÁLNÍ, PRAKTICKÉ A POHODLNÉ ŘEŠENÍ

Motorový pohon a dálkové ovládání interiérových roletových systémů dá Vašemu domovu jiný rozměr. Podle druhu výrobku se volí i nejvhodnější druh pohonu. Záleží na velikosti a váze rolety či požadavku zákazníka na ovládání. Na pohon se používají značkové komponenty SOMFY nebo ELERO. Dálkové ovládání Vám umožní zastavit roletu v jakékoli poloze a regulovat tak plynule míru zatemnění podle Vašich potřeb či nálady.

Systém A – 24 V

  •  Tento systém je určen pro menší a lehčí rozměry rolet do průměru samotoče 28 mm. Nespornou výhodou je bezpečná instalace (pohon na 24 V). Jsou používány značkové pohony SOMFY.

Systém B – 230 V

  •  Tento systém je určen pro větší rozměry a těžší rolety do průměru samotoče 38 mm. Jsou používány značkové pohony ELERO.

Doporučené vhodné rozměry:

Systém A – 24 V

  • šířka:     min. 35 cm, max. 200 cm
  • délka:    min. 80 cm, max. 300 cm

Systém B – 230 V

  • šířka:     min. 60 cm, max. 350 cm
  • délka:    min. 80 cm, max. 400 cm

Solero – síť proti hmyzu do střešních oken

Síť proti hmyzu do střešních oken je produkt, který slouží jako ochrana interiéru proti létajícímu hmyzu. Tento typ sítě je možné použít na všechny typy střešních oken, ale i na okna svislá, klasická a balkónové dveře.